Skip to navigation Skip to main content

Zacvičit si na lodi uprostřed města? V Praze to jde!

Zacvičit si na lodi uprostřed města? V Praze to jde!


Praha, 5. 6. 2015 – Neobvyklé fitness studio najdete v těchto dnech na předělané nákladní lodi kotvící v pražských Žlutých lázních, kam se přesunula z náplavky na Výtoni. Společnost Nike nechala pro příznivce sportu a zdravého pohybu postavit tento netradiční tréninkový klub, který bude otevřený minimálně do konce července. Tělocvična vznikla v bývalém nákladovém prostoru, zázemí pro ni zajistily moduly od Touaxu. O realizaci se společnost Touax postarala spolu s firmou Toi Toi, interiérové řešení je dílem studia Story Design.

„Modulové objekty jsou optimálním řešením pro stavbu dočasných budov, jako jsou obchody a zázemí na akcích a různých sportovních událostech. Svou variabilitou se snadno přizpůsobí i netypickým požadavkům zákazníka a jsou postaveny během několika hodin. Navíc si je klient může pořídit do pronájmu na dobu určitou, kdy po jeho skončení stavbu rychle rozebereme a odvezeme. Že jde o osvědčený a funkční model při pořádání akcí, dokládá i naše spolupráce s firmou Nike. Vybudováním zázemí fitness studia na nákladní lodi jsme navázali na loňskou úspěšnou realizaci, kdy jsme z modulových objektů na Václavském náměstí postavili Nike Runing Lab s prodejnou, která pak byla během pouhých pár hodin přestěhována do Žlutých lázní,“ říká marketingový ředitel společnosti Touax Jan Petr. Další výhodou modulových staveb pro dočasné i trvalé objekty je možnost zvolit si jejich barevné provedení a ztvárnit interiér a exteriér tak, aby byl v souladu s grafikou firmy či značky.

Výstavba dvoupatrového zázemí fitness studia se pečlivě připravovala, protože šlo o neobvyklé řešení se zapouštěním jednoho patra modulů do prostoru lodi nad připravené jímky. Celá stavba se skládala ze 4 obytných a 2 sanitárních modulů. V obytných částech se nachází recepce a šatny, z nichž se vchází přímo do tělocvičny vytvořené v nákladovém prostoru lodi. Sanitární moduly obsahují kompletní vybavení pro potřeby fitness studia – sprchy, umyvadla a toalety. Pro odvod vody a kanalizace byly na loď instalovány odčerpatelné jímky o objemu 13 m3. Celá montáž modulů včetně jímek trvala pouhých 8 hodin. Modulový objekt má investor v pronájmu na dva měsíce s možností prodloužení na další dva. Po ukončení pronájmu bude stavba kompletně rozebrána.

  

Další fotografie z místa realizace si můžete prohlédnout ZDE

  • Kontakty
  • Online poptávka