Skip to navigation Skip to main content

Touax postaví v Hamburku ubytování pro 2 tisíce uprchlíků

Touax postaví v Hamburku ubytování pro 2 tisíce uprchlíků


Praha, 14. 10. 2015 – Divize modulových staveb skupiny Touax získala na začátku října svou historicky největší prodejní zakázku. Pro město Hamburk postaví 40 modulových domů s plochou přes 20 000 m2 pro ubytování uprchlíků. Až 1 100 modulů bude vyrobeno během příštích devíti měsíců v českém závodě v Supíkovicích na Jesenicku.

Jan Petr, marketingový ředitel společnosti Touax v České republice, k tomu uvádí: „V Hamburku jsme právě dokončili komplex devíti bytových domů. Obří zakázka na dalších 40 budov je výbornou zprávou pro naše zaměstnance ve výrobním závodě v Supíkovicích, protože v současné době máme nasmlouvané dodávky až do června příštího roku. Vzhledem k rostoucí poptávce bychom rádi rozšířili výrobu, ale brzdí nás nedostatek pracovních sil v regionu, zejména manuálně zručných dělníků. Nabízíme propracovaný zaškolovací program i pro lidi bez zkušeností, důležitá je pro nás hlavně loajalita a ochota pracovat.“

V severoněmeckém Hamburku vyroste z 6 typových objektů 40 dvou až třípodlažních budov o celkové ploše přes 20 000 m2. Každá se bude skládat z 8 až 12 plně vybavených bytů s koupelnou a kuchyňkou. Nebude v nich chybět centrální vytápění nebo třeba připojení na TV, satelit a internet. Tato zakázka navazuje na právě dokončený komplex devíti budov s osmi dvoupatrovými bytovými domy a jedním přízemním, který bude sloužit jako prádelna, sušárna a sklad. V obytných budovách vyrostlo celkem 30 bytových jednotek v dispozicích 3+1 a 4+1. Ubytovny hotelového typu se společným sociálním zázemím, kuchyňkou, prádelnou a sušárnou Touax realizuje v městech Leverkusen, Mnichov, Sulzbach či Sankt Augustin. 

  • Kontakty
  • Online poptávka