Skip to navigation Skip to main content

Řada Economy

Jednoduchost, efektivita, cena

 •  

  Rámy

  Nosnou konstrukci tvoří ocelový svařovaný rám, jehož účelem je nést zatížení modulu, rovnoměrné zatížení podlahy a všechna vnější zatížení jako je vítr a sníh. Pro každé z vnějších zatížení existuje maximální hodnota přenášená konstrukcí. Platí to i pro zatížení modulovou sestavou (maximální počet pater, maximální provozní zatížení atd.). Zde je pohled na základní rámy TL, TL-FP a FP-UN.

   

  Stěny

  Řada Economy je realizovaná se systémem vzájemně zaměnitelných panelů. Tyto panely jsou vložené do rámu a upevněny pomocí příchytek.

  Rám TL a TL-FP: stěnové panely se skládají z dřevěného nosného rámu, do kterého je vložena izolace ze skelné vaty. Vnější pozinkovaný plech stěnového panelu je opatřen dvousložkovou barvou PUR. Spoje mezi panely jsou provedeny systémem pero/drážka. Spáry mezi panely v zámcích jsou utěsněny pryžovým těsněním. Vnitřní povrch stěn tvoří dřevotřísková deska oboustranně laminovaná, barva bílá. Spoje desek jsou překryty demontovatelnými PVC lištami. Panely jsou vyrobené na míru v našem závodě.

  Rám FP-UN: stěnové panely jsou provedeny ze sendvičových PUR panelů, jejichž skladba je vnější ocelový plech a vnitřní vrstva z polyuretanové pěny. Vnější i vnitřní stranu tvoří lakovaný pozinkovaný trapézový plech. Spoje mezi panely jsou provedeny systémem pero/drážka.

  Systém stěny z panelů nabízí maximální flexibilitu a možnost překonfigurovat výrobek pro každé nové použití. Navíc se mohou poškozené panely rychle vyměnit. Nabízená tepelná izolace má své omezení a není kompatibilní s nejpřísnějšími normami (např. nízkoenergetické trvalé objekty). Spojení mezi 2 panely tvoří svislý tepelný most. Aby se tento vliv vyloučil, může být izolace optimalizovaná systémem dodatečné vnější tepelně izolační fasády.

   

  Střecha

  Konstrukce střechy se skládá principiálně z 2 čelních profilů, 2 podélných profilů, rohového prvku s manipulačním okem (technologie srovnatelná s námořními kontejnery, ISO kontejnery), střešních nosníků sloužících k přenesení zatížení působícího na střechu (jako je sníh nebo osoba při údržbě), izolace ze skelné vaty umístěné mezi vaznicemi a střešního plechu o tloušťce 0,6 mm.Síly od zatížení sněhem jsou přeneseny systémem střešních nosníků. Rovněž přenesou hmotnost osoby, která provádí údržbu (konstrukce střechy není pochozí). Konstrukce střechy neumožňuje osobě provádět dlouhé údržbové práce nebo montáže materiálu. V případě nezbytnosti je třeba chodit pouze po vnějších obvodových nosnících a nechodit po střední části střechy.

   

   

  Podlaha

  Konstrukce podlahy se skládá z 2 čelních profilů, 2 podélných profilů, rohového prvku s manipulačním okem (technologie srovnatelná s námořními kontejnery, ISO kontejnery), podlahových nosníků sloužících k přenesení rovnoměrného zatížení působícího na podlahu a izolace mezi podlahovými nosníky (obdobná konstrukce jako strop). Pochozí vrstvu tvoří dřevotřískové desky typu OSB nebo Cetris. Izolace je ze spodní části podložena tvarovanými plechy, které zároveň slouží k zabránění přístupu hlodavců. Rovnoměrné zatížení podlahy přenáší podlahové nosníky.

   

   

 • Kontakty
 • Online poptávka