Skip to navigation Skip to main content

Historie

HISTORIE SPOLEČNOSTI TOUAX


1906
kotování akcií na SGTR podlahy makléři v Bombaji Burzy cenných papírů.

1911
Vedení společnosti přebírá André Walewski (zeť Léona Molinose).

1921
SGTR uskutečňuje první strategickou změnu ve prospěch operativního pronájmu říčních vlečných plavidel a zeštíhluje provoz.

1973
Počátek a rozvoj podnikání v oblasti modulových staveb; hlavní provozovatel Allomat.

1981
Založení Touax Corp. v USA, 100% dceřiné společnosti SGTR, je počátkem mezinárodního rozvoje společnosti. Poprvé se objevuje název „Touax“.

1982
Akvizice SLM – pronájem modulových staveb

1988
Rozšíření mezinárodní působnosti na země Beneluxu.

1989
Akvizice společnosti Workspace + (USA – modulové stavby, akvizice společnosti Eurobulk na Rýnu – říční doprava. Rozšíření mezinárodní působnosti na země Jižní Ameriky.

1991
V České republice vznikla společnost WAREX spol. s r.o., která se v průběhu 15 let stala jedničkou na českém trhu ve výrobě a prodeji obytných a sanitárních kontejnerů.

1994
Společnost definitivně přijímá název „TOUAX“.

1997
Řediteli společnosti TOUAX jsou jmenováni Raphaël a Fabrice Walewski (syn Alexandra Walewského). Sídlo společnosti se stěhuje z historické adresy na nábřeží Malaquais v 6. pařížském obvodu do čtvrti La Défense – Tour Arago. Rozšíření mezinárodní působnosti na Polsko. Rozvoj skupiny nabírá na rychlosti.

1998
Rozšíření mezinárodní působnosti na Španělsko a Rumunsko.
Pronájem kontejnerů francouzským ozbrojeným silám prostřednictvím akvizice společnosti Secam (skupina Simotra).

1999
14. června 1999 dochází k přesunu akcií společnosti Touax SA z hotovostního trhu na druhý trh pařížské burzy, který je považován za dynamičtější.
Společnost získává díky svému statusu od prezidenta Komise burzovních operací a pařížské burzy zvláštní doložku, která dále posiluje její význam.

2005
28. července společnost opouští status společnosti s ručením omezením, který měla od roku 1898, stává se akciovou komanditní společností (SCA) a urychluje financování svého rozvoje prostřednictvím burzy cenných papírů.

2007
1. 10. 2007 došlo k rozdělení společnosti WAREX spol. s r. o. WAREX spol. s r.o. se nadále zabývá činností divize Ocelové konstrukce WAREX, tj. ponechává si veškerou výrobní, obchodní a stavební činnost, případně poskytování dalších služeb především v oblasti ocelových konstrukcí.
Na nově založenou společnost TOUAX s.r.o. pak přechází veškerá činnost divize Modulové systémy WAREX, včetně personálního obsazení, tj. veškerá práva a povinnosti z uzavřených smluv, týkající se výroby, prodeje a pronájmu kontejnerů a kontejnerových sestav, jakož i veškerá ostatní činnost s tím související.
Touax Group koupil 100% obchodní podíl společnosti TOUAX s.r.o.
Touax Group je rodinná společnost založená v roce 1865. Hlavní oblastí činnosti jsou modulové systémy, kde je 4. světovým a 3. evropským nájemcem s počtem cca 30.000 ks nájemních jednotek. V oblasti modulových systémů je činný ve třech segmentech – pozemní a inženýrské stavitelství, veřejné stavby a průmysl. Další činností je pronájem námořních kontejnerů, říčních nákladních člunů a nákladních železničních vozů. Touax Group dosáhl v roce 2006 obratu 253 miliónů EUR, z čehož 89% v zahraničním obchodě. Je registrována na burze v Paříži na EURONEXT – Eurolist Compartiment C (Code ISIN FR0000033003).

2008
- Akcie společnosti Touax přecházejí z hodnocení C na ohodnocení B
- Společnost Touax úspěšně dociluje zvýšení kapitálu pro urychlení svého rozvoje

Image: 
  • Kontakty
  • Online poptávka