Skip to navigation Skip to main content

V Praze a Brně končí festival K světu

Z Prahy a Brna zmizí o víkendu kontejnery, končí festival K světu

Praha, 30. května 2013 – Poslední šanci vidět kavárnu, čítárnu nebo galerii postavené z kontejnerů mají obyvatelé Prahy a Brna. O víkendu totiž končí pražská a brněnská část festivalu Kontejnery k světu, největší kulturní akce ve veřejném prostoru. Ta kromě samotného programu představuje i netradiční architektonická řešení modulových staveb Touax.

O tom, že se z modulů dají stavět nejen mateřské školky či kanceláře, se snaží své návštěvníky přesvědčit festival Kontejnery k světu. Do ulic sedmi českých měst proto jeho pořadatelé umístili desítky kaváren, čítáren, galerií, ale třeba i funkční kostel z modulů Touax. Již o tomto víkendu ale festival v Praze a Brně skončí, zájemci tak mají poslední možnost navštívit netradiční stavby i kulturní program. „V pátek například proběhne v kontejneru 31 v pražském parku Folimanka workshop divadelní improvizace, v sobotu v brněnských Lužánkách Den dětí a v Malé Americe celodenní hudební festival,“ zve za pořadatele Hana Čekanová ze sdružení K světu. Minimálně týden poběží akce ještě v Plzni, Ostravě a Zlíně.

Česká veřejnost moduly často vnímá jen jako zázemí stavenišť, jsme proto rádi, že festival ukázal, že se z nich dají stavět i opravdu zajímavé realizace. Díky jejich variabilitě jsou pro tyto akce jako stvořené. Pro všechny, kdo by se o této technologii a jejích možnostech chtěli dozvědět více, pořádáme v pondělí a v úterý 3. a 4. června prezentaci přímo v jednom z našich modulů v Plzni na ulici Bedřicha Smetany,“ říká marketingový ředitel Touaxu Jan Petr.

 

  • Kontakty
  • Online poptávka