Skip to navigation Skip to main content

Touax partnerem MFF KV 2013

Kdo není ve Varech na filmovém festivalu, jako by nebyl. Platí to i pro moduly


Karlovy Vary, 27. června 2013 - Hned několik krátkodobých modulových objektů vyrostlo v tomto týdnu v Karlových Varech a od pátku začnou sloužit návštěvníkům filmového festivalu. Netradiční stavební technologii Touax si budou moci návštěvníci osahat v podobě festivalového obchodu, rychlého občerstvení, dětského centra a tradičních toalet. Novinkou a největší stavbou pak bude dvoupatrový Dům České televize s terasou a kavárnou pro veřejnost.

Ať už si na letošním filmovém festivalu v Karlových Varech půjdete koupit upomínkové předměty, ochutnat dobrou bagetu nebo třeba vyzvednout dítě z Dětského centra, na všech místech se potkáte s moduly Touax. Právě z nich totiž bude postaven nejen oficiální festivalový obchod či Dětské centrum, ale třeba i rychlé občerstvení Bageterie Boulevard nebo Dům České televize. „Ten bude mít dvě patra, terasu a celkovou plochu zhruba 180 metrů čtverečních. Celý objekt bude výrazně prosklený a prosvětlený, v přízemí bude kavárna a festivalové studio ČT a v prvním patře prostory pro televizní workshopy. Celou budovu přitom zvládneme postavit z jedenácti modulů během tří dnů, demontáž objektu zpět na jednotlivé moduly nám zabere o něco méně času. A moduly pak budou připraveny pro dalšího zákazníka,“ říká Jan Petr, marketingový ředitel společnosti Touax, která modulovou stavbu dodává.

Rychlé občerstvení Bageterie Boulevard i Dětské centrum navazují na minulé ročníky, kdy sklidily velký ohlas u návštěvníků festivalu. Modulové Dětské centrum nahradilo dříve používaný stan. Děti mají mnohem komfortnější zázemí a jsou lépe chráněné před deštěm i extrémním horkem. „Bageterie pak bude mít oproti loňsku především větší rozlohu. K samotné prodejně totiž přibude ještě chladicí místnost a šatna pro zaměstnance,“ popisuje Petr. Modulové zázemí festivalu doplní ještě toalety, jejichž interiérový design ve stylu filmu letos pro Touax navrhli architekti AGE Project, a další novinka v podobě oficiálního festivalového obchodu s upomínkovými předměty. Ten bude řešen speciálním designovým modulem, který získal na nedávno konaném stavebním veletrhu IBF v Brně Zlatou medaili za design.

Karlovarský filmový festival není jedinou kulturní akcí, na které má veřejnost šanci seznámit se s možnostmi a výhodami modulové technologie. Na přelomu května a června se v ulicích českých měst v rámci festivalu Kontejnery k světu objevily více než čtyři desítky modulů Touax, které pořadatelé festivalu proměnili například v galerii, čítárnu, kavárnu, hvězdárnu, dílnu, půjčovnu koloběžek, kino nebo kostel.

  

 

  • Kontakty
  • Online poptávka