Skip to navigation Skip to main content

Touax Novinky 1-2015

TOUAX NOVINKY 1/2015 

Albert Tošovský, obchodní ředitel Touax

Vážení přátelé,

máte před sebou první letošní vydaní novinek ze světa Touax a modulových staveb. Snažili jsme se vybrat zajímavosti a obecná témata, která by Vás mohla obohatit a třeba i inspirovat.

České obce stále trápí nedostatečné kapacity škol a školek. Pomohou dotace z národního fondu spuštěného ministerstvem, aby zřizovatelé mohli rychle stavět pomocí modulových technologií? Speciální náročná zakázka „na klíč“: pro moduly žádný problém! V modulových objektech mohou najít řešení i franšízové čerpací stanice. Moduly lze také velmi dobře využít pro eventy a sportoviště, jako to udělala firma Nike či letní kino v Karlíně. A stále aktuálnější problém sociálního bydlení a azylových domů? Koncepci sice moduly za stát nevyřeší, ale rychlé a kvalitní bydlení potřebným poskytnout umí.

Přeji Vám příjemné čtení.

Igor Zahradnicek

Generální ředitel Touax ČR a SR

1._touaxmskraluvdvur2014ext01.jpg
ČESKO STÁLE TRÁPÍ NEDOSTATEČNÉ KAPACITY ŠKOL A ŠKOLEK
Baby boom z let 2008 − 2010 má na svědomí dnešní nedostatek míst ve školách a školkách. Ministerstvo v tomto školním roce evidovalo téměř 51 000 nepřijatých žádostí do MŠ. Loni v červenci proto spustilo národní fond, do jehož jednotlivých kol se obce mohly hlásit. Přínosem je, že obci stačí předložit věcný záměr, nikoliv drahou konkrétní projektovou dokumentaci. Má tak lepší možnost zajistit nejvhodnější formu výstavby. Rychlou, flexibilní a ekonomickou variantu s úsporou až třetiny nákladů nabízejí modulové stavby, které jsou hotové již za 2 měsíce. Touax postavil již řadu škol, letos bude první realizací MŠ a přístavba ZŠ v obci Lesnice na Olomoucku.
 
touax_ms_dunajska_luzna.jpg
UNIKÁTNÍ STĚHOVÁNÍ MODULOVÉ KANCELÁŘSKÉ BUDOVY NA LODI A V CELKU
Ani komplikované speciální zakázky „na klíč“ nejsou pro modulové technologie problém. Jednu takovou Touax zrealizoval pro významnou světovou korporaci na těžbu a zpracování ropy a zemního plynu. Dvacet modulů pro administrativní budovu o celkové užitné ploše 220 mbylo vyrobeno v českém závodě Touaxu Supíkovice a převezeno ke smontování do holandského depa. Dva hotové bloky objektů pak byly přestěhovány vcelku na lodi do zázemí rafinérie v Belgii. Na místo tak dorazila již kompletně postavená kancelářská budova, kterou plovoucí jeřáb zasadil do betonových základů, a technici se postarali o finální práce. 
2._touaxdumctmffkv2014.jpg
PRODEJNA ČERPACÍ STANICE Z MODULŮ POSTAVENÁ ZA 4 DNY
Dokladem, že modulové stavby jsou vhodným řešením také pro jednotlivé benzínky či celé franšízové sítě čerpacích stanic, je nová prodejna čerpací stanice Makro v pražských Stodůlkách. Hrubá stavba třech modulů byla postavena za rekordní 3 hodiny, kompletní budova, která musela být umístěna přesně do vyhrazeného prostoru, pak za pouhé 4 dny.
Pro modulové objekty byla zvolena řadaPerformance, která vyhovuje nejpřísnějším stavebně-technickým, požárním a hygienickým normám Evropské unie. Specifickým požadavkem pro tuto realizaci byla montáž tepelné clony nad vstupem do budovy, jež při častém otevírání automatických dveří zabraňuje přílivu studeného vzduchu do interiéru.
 
4._touaxconcosk2014ext01.jpg
NETRADIČNÍ FITNESS STUDIO NIKE Z MODULŮ NA LODI 
V pražských Žlutých lázních se minimálně do konce července nachází nové fitness studio sportovní značky Nike, netypicky umístěné na lodi kotvící u břehu Vltavy. Tělocvična vznikla v bývalém nákladovém prostoru, zázemí pro ni zajistily moduly od Touaxu. Montáž modulů trvala pouhých osm hodin. Jednalo se o ojedinělý projekt, kdy se spodní patro muselo zapouštět do prostoru lodi nad připravené jímky. Ve čtyřech obytných a dvou sanitárních modulech, tvořících kompletní zázemí, se nachází recepce, šatny, sprchy, umyvadla a toalety. Na realizaci sportoviště spolupracoval Touax společně s firmou Toi Toi, o interiér se zasadilo studio Story Design.
5._touaxbalenilodnikontejner.jpeg
SOCIÁLNÍ BYDLENÍ RYCHLE A CENOVĚ VÝHODNĚ
V Česku přibývá lidí v bytové nouzi. Ministerstvo práce a sociálních věcí připravuje koncepci sociálního bydlení, z níž má vycházet zákon platný od roku 2017. Jak bouřlivé debaty a finální návrh zákona dopadnou, je zatím ve hvězdách. Je ale zřejmé, že se stát a obce musí k této problematice postavit čelem. Vhodné řešení pro konkrétní realizace se jim pak nabízí v podobě modulových staveb, které jsou oproti klasickým levnější a rychleji postavené. Proto se již běžně používají v sousedním Německu, kde Touax získal zakázku na 8 azylových bytových domů v Hamburku. V tuzemsku zrealizoval například modulovou nájemní ubytovnu v Mladé Boleslavi pro nízkopříjmové skupiny.
 
6._touax__celogo.jpg
MÁTE RÁDI FILMY A LÉTO? ZAČALO TRADIČNÍ LETNÍ KINO V KARLÍNĚ
13. ročník Karlínského filmového léta, které se odehrává v zahradách Českého rozhlasu Regina v Hybešově ulici v Praze 8, tradičně začal v polovině června. Již pátým rokem je jeho partnerem i společnost Touax, která na akci zapůjčila sanitární modul, jenž návštěvníkům zajistí komfortní zázemí.

Filmoví nadšenci se mohou těšit na letošní české i světové novinky stejně jako na oblíbené filmové hity. Letní večery v Karlíně ovládnou například filmy Vybíjená, Kobry a užovky, Ghoul, Život je život a řada dalších. Začátky představení jsou většinou ve 21.30 hodin a diváci zaplatí pouze symbolické vstupné 50 Kč. Promítat se bude až do 6. září. 
touaxnovinky2.jpg

 

  • Kontakty
  • Online poptávka