Skip to navigation Skip to main content

MŠ Liberec

Přes osmdesát libereckých dětí se dočkalo nové školky z modulů


Liberec, 12. prosince 2012 – Novou mateřskou školku pro více než osmdesát dětí otevřeli v úterý zástupci Statutárního města Liberec a generálního dodavatele projektu společnosti AWEA v libereckých Ruprechticích. Dvoupatrová budova postavená z modulů Touax vyrostla za necelé čtyři měsíce na místě původní školky, která byla postavena v minulosti v rámci akce „Z“ a byla dlouhodobě v havarijním stavu. První žáčky přivítá již 17. prosince.

Nevyhovující podmínky staré vily a nedaleké školy společně s nedostatečnou kapacitou míst pro nové předškoláky vedly liberecký magistrát k rozhodnutí urychleně postavit novou budovu mateřské školky. Výsledkem jeho snahy je dvoupatrová stavba z 56 modulů Touax s užitnou plochou přes 900 m². Do tří tříd se nakonec vejde více než osmdesát žáčků. Každá z nich má vlastní šatnu a sociální zázemí nejen pro děti, ale i jejich vyučující.

Nedostatečný počet míst ve školkách nebo jejich nevyhovující stav je jedním z nejčastějších problémů, se kterým se dnes česká samospráva potýká. Díky rychlosti jejich realizace pak v posledních letech roste poptávka měst a obcí právě po modulových stavbách. Jen za poslední tři měsíce jsme otevřeli školky v Mladé Boleslavi, jihočeské Dřítni nebo Hradci Králové. V celé republice se již dají dokonce počítat v řádu desítek. Jsme rádi, že jsme se mohli podílet i na stavbě nové školky pro liberecké děti,“ říká Albert Tošovský ze společnosti Touax, která byla hlavním dodavatelem společnosti AWEA s.r.o., generálního dodavatele stavby, a pro libereckou školku moduly vyrobila. Hrubá stavba tak díky modulům Touax trvala pouhé tři dny. Celý projekt byl totiž nejprve rozdělen na jednotlivé moduly, které byly poté vyrobeny v továrně. Na místě realizace je pak už Touax jen složil jako velkou stavebnici a AWEA dokončila do výsledné podoby objektu.

Součástí nové školky jsou rovněž kabinety pro učitelky, ředitelna a další provozní místnosti v čele s plně vybavenou kuchyní, jídelnou nebo kotelnou. První žáčky školka přivítá ještě před vánočními prázdninami.

Video ze stavby liberecké školky si můžete prohlédnout ZDE

Více  fotografií z této realizace naleznete ZDE

  

  

 

 

  • Kontakty
  • Online poptávka