Skip to navigation Skip to main content

Modulová technologie od Touaxu umožnila zvětšit zázemí fotbalistům na dvojnásobek

Modulová technologie od Touaxu umožnila zvětšit zázemí fotbalistům v pražské Uhříněvsi téměř na dvojnásobek


Praha, 24. 10. 2016 – Fotbal je nejoblíbenější sport na světě. Jen Fotbalová asociace České republiky eviduje téměř 325 000 registrovaných hráčů. Nemluvě o těch amatérských, jichž je v ČR několikanásobně více. Fotbal však není jen hřiště, ale i odpovídající zázemí. A právě jedno takové v průběhu října rozšířila téměř na dvojnásobek společnost Touax v areálu SK Čechie v pražské Uhříněvsi. V pondělí 24. října ho slavnostně otevřel Antonín Panenka společně se zástupci fotbalových klubů SK Čechie Uhříněves, Bohemians Praha 1905 a společnosti Touax.

Moderní zázemí, které využívají nejen fotbalisté místního SK Čechie Uhříněves, ale i fotbalový klub z nedalekých Benic, muži a ženy populárních „Klokanů“ z Bohemians Praha 1905 a dokonce i reprezentační tým ČR do 21 let, slouží spolu s novým hřištěm od podzimu 2012. Modulová budova od společnosti Touax, v níž se nacházejí kanceláře, šatny, sprchy a další prostory nezbytné pro pohodlí fotbalistů, však vzhledem k růstu hráčské základny a vytíženosti tréninkového areálu přestala kapacitně dostačovat a bylo třeba ji rozšířit. Investor se opět rozhodl využít flexibilitu modulové technologie a jednoduše zdvojnásobil plochu původního objektu nástavbou druhého patra. V objektu tak přibyly šatny, sprchy, kanceláře a terasa s výhledem na areál. „Naše moduly slouží již mnoho let jako sportovní zázemí pro různé sporty napříč celou republikou,“ uvádí Jan Petr, marketingový ředitel společnosti Touax. „SK Čechie Uhříněves je následováníhodným příkladem investora, který dokonale využívá všech výhod modulové technologie – rychlosti realizace, atraktivní ceny a flexibility objektu v čase. Buduje zázemí postupně podle míry jeho využívání a svých finančních možností. Velmi nás těší, že zde působící fotbalové kluby byly s dosavadní budovou od Touaxu spokojeny a věříme, že tomu tak zůstane i do budoucna.“

Dvoupodlažní modulová budova s rovnou střechou má jednoduchý obdélníkový tvar. Díky nástavbě se její celková plocha navýšila z původních 413 m2 na téměř 770 m2. Dalších 60 m2 tvoří terasa v druhém patře. Realizační standard zahrnuje v šatnách a kancelářích podlahy s PVC krytinou, stěny a strop z bílých laminovaných desek, ve sprchách pak keramický obklad a dlažbu. Vytápění zajišťují nízké radiátory, které jsou napojeny na stávající kotel v modulové stavbě z roku 2012. Montáž hrubé stavby z modulů vyrobených v továrně Touaxu v jesenických Supíkovicích byla hotová za pouhých 8 hodin a kompletní budova za 10 dní. Celková realizace trvala včetně montáže ocelových schodišť a teras spolu s napojením na původní objekt jeden měsíc. Projekt byl realizován za základě vítězství Touaxu ve veřejné zakázce. Celková cena druhé etapy výstavby činila 5 050 000 Kč. 

Fotogalerie z realizace ZDE

 

  • Kontakty
  • Online poptávka