Skip to navigation Skip to main content

Prodejna Pohořelice

Touax postavil v Pohořelicích novou modulovou prodejnu za rekordních devět dnů


Pohořelice, 22. 10. 2012 - Novou prodejnu obuvi postavenou za pouhých devět dnů otevřeli toto pondělí v Pohořelicích zástupci investora Jednoty, spotřebního družstva v Mikulově a generálního dodavatele stavby společnosti Touax. Za rekordní rychlostí stojí unikátní modulová technologie, díky níž byla hrubá stavba hotova dokonce již za šest hodin.

Během pouhých devíti dnů vyrostla na parkovišti u nákupního centra Jednoty, spotřebního družstva v Mikulově, která je členem skupiny COOP, nová prodejna obuvi. Prodejna s celkovou plochou přes 130 metrů čtverečních je postavena moderní modulovou technologií. „Objekt rozdělíme na moduly, ty následně vyrobíme na míru v továrně a na místě je pak už jen sestavíme jako velkou stavebnici. Investor tak z měsíců zkrátí realizaci projektu na dny, navíc až s 50% úsporou nákladů, a získá řešení, které mu umožní pružně reagovat na vývoj podmínek v regionu, ve kterém buduje novou prodejní síť. Ukáže-li se umístění jednotky jako nesprávně načasované, v nevhodné lokalitě nebo prostorově naddimenzované, je možné celou budovu rozebrat a převézt na jiné místo. A v opačném případě ji samozřejmě lze rychle rozšířit a zvětšit,“ říká Albert Tošovský, obchodní ředitel společnosti Touax, která pohořelickou prodejnu v rekordním čase postavila.

Neobvyklá konstrukce objektu není na první pohled rozpoznatelná. Zvnějšku ji totiž překrývá speciální lamelová kovová fasáda ve firemních barvách Jednoty, spotřebního družstva v Mikulově. „Rychlost a výrazná úspora investičních nákladů jsou hlavními důvody, proč jsme se rozhodli využít modulovou technologii. Navíc tvarovatelnost modulové prodejny včetně řešení jednotlivých prvků instalací potřebných v provozních podmínkách je nadmíru variabilní. Nyní dokážeme technicky, realizačně a hlavně obchodně zajistit ve velmi krátké době provozování nové obchodní jednotky ve vytipované lokalitě, říká Jiří Janas, technický náměstek Jednoty, spotřebního družstva v Mikulově.

Pohořelická prodejna je naší druhou stavbou z modulů pro mikulovskou Jednotu. Již před rokem jsme realizovali podobně rychle samoobsluhu v Olšanech na Vyškovsku. Těší nás, že Jednota nachází ve využívání naší technologie smysl a přináší jí ekonomické výhody. Do jisté míry jsou v České republice průkopníci v oblasti modulové výstavby pro retailový segment a my si spolupráce nesmírně vážíme,“ dodává Tošovský.

Kromě obchodů se ale v Česku běžně staví i modulové kanceláře, sportovní zázemí nebo mateřské školky. Těch je v současnosti v celé republice zhruba třicet a každý rok jich přibude asi deset. Obce se tak snaží touto moderní technologií řešit akutní nedostatek volných míst pro předškoláky.

Video ze stavby prodejny obuvi v Pohořelicích si můžete prohlédnout ZDE

Více fotografií z této realizace naleznete ZDE

Slavnostího přestříření pásky se účastnila 	Vlasta Ličmanová, 	Ing. Zdeněk Juračka a Ing. Igor Zahradníček   

  

 

 

  • Kontakty
  • Online poptávka